LGL savanoriai dalyvavo jaunimo mainų programoje Nyderlanduose | NLIF

LGL savanoriai dalyvavo jaunimo mainų programoje Nyderlanduose

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL savanorės dalinasi įspūdžiais iš š. m. vasario 28 – kovo 9 dieną Nyderlanduose vykusios jaunimo mainų programos „InterACTive Colors“.

Grįžtu į Ommen‘ą antrą kartą. Viskas lyg ir taip, kaip prisimenu, bet kartu viskas atrodo kitaip. Nauji veidai, organizacijos „Olde Vechte Foundation“ kieme išdygęs naujas pastatas, o manyje daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi. Tačiau oras išliko toks pat – permainingas ir nenuspėjamas. „InterACTive Colors“ – paskutinysis iš trijų jaunimo mainų projektų, finansuojamų pagal Erasmus+ programą. Tai ilgalaikio bendradarbiavimo tarp „Olde Vechte Foundation“ (Nyderlandai) ir nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL rezultatas. Projektų ciklas sukurtas dalyvaujant partneriams iš Nyderlandų, Lietuvos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Bulgarijos, Rumunijos, Latvijos bei Čekijos ir skirtas jauniems žmonėms, norintiems įsitraukti į aktyvizmą bei stiprinti pasitikėjimą savimi.

Paskutinis persėdimas Zwolle miestelyje, šiaip ne taip susirandame vietas pilname žmonių traukinyje ir pajudame link Ommeno miestelio. Su nekantrumu laukiau tos akimirkos, kada galėsiu ten sugrįžti. Mano dėmesį patraukia šalia sėdinčių dviejų vaikinų pokalbis. Lyg ir kalba čekiškai… Apima keista nuojauta, kad jų kelionės tikslas toks pat kaip ir mūsų. Tikrai! Vienas iš jų pamini „Olde Vechte“, tad nieko nelaukiant prisistačiau ir pasiūliau toliau keliauti kartu. Tik išlipus iš traukinio įsisiautėjo lietus, tad sparčiu žingsniu patraukėme savo kelionės tikslo link. Ir štai, po dešimties minučių, prieš akis išdygsta trijų aukštų baltas pastatas: „Olde Vechte“ – mūsų namai artimiausias 10 dienų.

Plačiau skaitykite čia