TBN – šventinis Totorių kultūros centro folkloro ansamblio „Ilsu” koncertas | NLIF

TBN – šventinis Totorių kultūros centro folkloro ansamblio „Ilsu” koncertas

Vasario 3 d. Tautinių bendrijų namuose Totorių kultūros centro folkloro ansamblis „Ilsu” (vadovė Almira Parmaksızoğlu, koncertmeisteris – Liutauras Milišauskas) minėjo savo veiklos 5 metų sukaktį.

Ansambliečius šventės proga sveikino Turkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Aydan Yamancan. Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vyriausioji specialistė Irma Rabcevičienė įteikė Departamento direktorės pasirašytą padėkos raštą. Nuoširdžius sveikinimo žodžius „Ilsu“ kolektyvui išsakė Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė Gunta Rone, Tautinių bendrijų namų direktorė Alvida Gedaminskienė, Vilniaus apskrities totorių bendruomenės pirmininkė Galina Miškinienė, Lietuvos azerbaidžaniečių draugijos pirmininkas Mahiras Gamzajevas, Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkas Tairas Kuznecovas, Totorių kultūros centro koordinatorė Elnara Churlu.

Šventiniame koncerte dalyvavo ansamblio „Ilsu“ dainininkai. Gausiai susirinkę žiūrovai buvo vaišinami totoriškais patiekalais.

Totorių kultūros centro folkloro ansamblis „Ilsu“ susikūrė 2011 metų Vilniuje. „Ilsu“ totorių kalba reiškia „Tėvynė“. Ansamblio dalyviai mokosi Pavolgio ir Krymo totorių folkloro – lyrinių ir apeiginių dainų, tautinių šokių, pasakų, legendų, mįslių, patarlių ir posakių,  mokosi totorių kalbos pagrindų, susipažįsta su nacionalinės virtuvės tradicijomis. Ansamblis aktyviai dalyvauja ne tik Lietuvos bet ir užsienio rengiamose festivaliuose bei konkursuose: 2013 m. Lietuvos Respublikos dienose Ukrainoje ir pristatė savo koncertinę programą Krymo istorinėje sostinėje Bachčisarajuje, 2014 m. – tarptautinėje vaikų šventėje Turkijoje.

Kasmet Totorių kultūros centras organizuoja tarptautinę pavasario šventė Navruz , pristato  tradicinę Pavolgio totorių šventę „Kaz omese“  (Žąsų pešiojimo šventę). 2016 m. vasarą Totorių kultūros centras Trakuose jau trečią kartą surengė Totorių kūrybinę vasaros mokyklą. Joje dalyvavo totorių bendruomenės atstovai iš įvairių Lietuvos vietovių: Vilniaus, Klaipėdos, Visagino, Nemėžio, Keturiasdešimt totorių kaimo, taip pat atvyko vaikų ir iš Krymo. Iš viso vasaros mokykla pakvietė apie 60 dalyvių. Pamokas vedė patyrę pedagogai iš Tatarstano, Krymo ir Turkijos.

Plačiau skaitykite čia