Seimui visuomenė teiks parašus dėl smurto prieš vaikus | NLIF

Seimui visuomenė teiks parašus dėl smurto prieš vaikus

Po Lietuvą sukrėtusių tragedijų Seimas svarstys Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų projektą. Iki vasario vidurio bus diskutuojama, kaip turėtų atrodyti dokumento tekstas. Nevyriausybinės organizacijos, dirbančios vaiko teisių srityje, parengė peticiją, raginančią uždrausti visų rūšių smurtą ir užtikrinti visapusišką pagalbą vaikus auginančioms šeimoms.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimo ir Vyriausybės nariams skirtoje peticijoje „Užtikrinkime saugią vaikystę kiekvienam vaikui!“ reikalaujama aiškiai priimti teisės aktą, kuris apibrėžtų ir draustų fizinį, psichologinį, seksualinį smurtą ir nepriežiūrą. Ypač svarbu, kad vienareikšmiškai būtų uždraustos fizinės bausmės. Nevyriausybinių organizacijų koalicija „Už vaiko teises“ siekia ne bausti suaugusiuosius, bet stabdyti smurto apraiškas dar prieš joms prasidedant.

„Paramos vaikams centro“ direktorė Aušra Kurienė mano, kad aiškus bet kokio smurto prieš vaikus draudimas skatina tėvus ieškoti kitokių, saugių priemonių ugdyti vaikus. „Apibrėžimai nesako, jog nebegalima vaikų disciplinuoti ir auklėti pagal šeimos įsitikinimus. Auklėti ir ugdyti būtina, tačiau ne žalingais būdais“, – kalba specialistė.

Plačiau skaitykite čia