Ko tikėtis iš lietuvio ir baltarusio santuokos dilemos? | NLIF

Ko tikėtis iš lietuvio ir baltarusio santuokos dilemos?

Lietuvio ir baltarusio pora daugiau nei metus bando įtikinti šalies institucijas, kad jie turi teisę į šeimos gyvenimą. Pernai gruodį šis klausimas pasisuko nauja linkme. Konstitucinis Teismas sutiko ištirti, ar Užsieniečių teisinės padėties įstatymas neprieštarauja Konstitucijai.

Sutuoktiniai, bet ne šeima

Istorija prasidėjo dar 2015 m. rugsėjį. Su lietuviu susituokęs Baltarusijos pilietis kreipėsi į migracijos tarnybas, prašydamas išduoti leidimą gyventi Lietuvoje. Tais pačiais metais poros santuoka buvo registruota Danijoje.

Formaliai, Užsieniečių teisinės padėties įstatyme jokių kliūčių tos pačios lyties sutuoktinių susijungimui nėra. Užsienio pilietis gali gauti leidimą gyventi šeimos susijungimo pagrindu, jeigu yra sudaręs santuoką ar partnerystę su Lietuvos piliečiu. Įstatymas nenumato, kad susituokę privalo būti skirtingų lyčių.

Visgi migracijos institucijos atsisakė tenkinti baltarusio prašymą, nurodydamos, kad tos pačios lyties asmenų santuoka pagal Lietuvos įstatymus nėra leidžiama, todėl ši sąjunga negali būti įtraukta į apskaitą Lietuvoje. Tokią poziciją palaikė ir Vilniaus apygardos administracinis teismas.

mt

Natalija Bitiukova. Portalo manoteises.lt informacija.

Plačiau skaitykite čia