Lietuviai vis dar skeptiškai vertina vienalytės partnerystės įteisinimą | NLIF

Lietuviai vis dar skeptiškai vertina vienalytės partnerystės įteisinimą

Per ketverius metus tik labai nežymiai pakito lietuvių nusistatymas dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės arba santuokos įteisinimo, rodo Lietuvos notarų rūmų užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Tyrimo duomenimis, prieš siūlymus, kad būtų galima registruoti tos pačios lyties asmenų partnerystę, pasisako 74 proc. apklaustųjų, pritaria 11 proc.

Siūlymams, kad būtų galima užregistruoti tos pačios lyties asmenų santuoką, prieštarauja 80 proc. respondentų ir pritaria 7 proc. tyrimo dalyvių.

Palyginti su analogiškomis apklausomis, atliekamomis nuo 2013 metų, neigiamai vertinančių siūlymus dėl vienalytės partnerystės tik nežymiai sumažėjo – nuo 79 iki 74 proc. Neigiamai žiūrinčių į vienos lyties asmenų santuoką per ketverius metus sumažėjo nuo 84 iki 80 proc.

Pritariančiųjų vienos lyties asmenų partnerystei skaičius per ketverius metus paaugo nuo 7 iki 11 proc., vienos lyties asmenų santuokos rėmėjų – nuo 5 iki 7 proc.

„Apklausos rezultatai rodo, kad Lietuvoje dar reikia įgyvendinti daug sąmoningumo didinimo veiklų. Privalome tapti atviri savo šeimos nariams, kaimynams ir kolegoms. Lietuviai yra geri žmonės, tik turime kalbėtis vieni su kitais,“ – komentavo Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos Vadovas Vladimiras Simonko.

Plačiau skaitykite čia