Šokiruojantys rezultatai: lietuviai žino, kas yra smurtas, bet linkę kentėti | NLIF

Šokiruojantys rezultatai: lietuviai žino, kas yra smurtas, bet linkę kentėti

Lietuvos žmonės gana aiškiai suvokia, kas yra smurtas, žino, kad tai yra blogai. Supranta, kad niekas nesuteikia teisės šeimos nariams engti vienam kito – ne tik fizine, bet ir psichologine ir net ekonomine prasme. Tačiau dauguma, susidūrę su šiuo reiškiniu, jaučiasi beviltiškai, nes nemano, kad gali sulaukti realios pagalbos. Tokias tendencijas atskleidė portale lrytas.lt vykdytos apklausos.

Kelias savaites portale lrytas.lt vyko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuota socialinė akcija „Nebijok kalbėti“, skirta kovai su smurtu artimoje aplinkoje. Buvo skelbiami švietėjiški straipsniai įvairiais smurto šeimoje aspektais, neapsiribojant vien vyrų smurtu prieš moteris, bet nagrinėjant ir moterų smurto prieš vyrus, vaikų smurto prieš tėvus temas. Buvo kalbinami įvairių sričių specialistai, dirbantys su smurtą patyrusiais žmonėmis – psichologai, socialiniai darbuotojai, seksologai. Portalo skaitytojai siuntė savo istorijas, kuriose pasakojo savo patirtį bei išgyvenimus.

Taip pat buvo surengtos penkios nuomonių apklausos, kuriose siekta išsiaiškinti, ar mūsų skaitytojai suvokia, kas yra smurtas artimoje aplinkoje, kokios jo svarbiausios priežastys, o svarbiausia – sužinoti priežastis, kodėl smurtą patiriantys žmonės dažnai renkasi tyliai kentėti, užuot ieškoję pagalbos.

Plačiau skaitykite čia