Europos Komisija „stulbina pasyvumu“ dėl LGBT* žmogaus teisių padėties Lietuvoje | NLIF

Europos Komisija „stulbina pasyvumu“ dėl LGBT* žmogaus teisių padėties Lietuvoje

Š. m. gruodžio 5 dieną Europos Parlamento LGBTI teisių grupės atstovai kreipėsi į Europos Komisiją dėl „stulbinamai pasyvaus“ Komisijos požiūrio į „vienareikšmišką LGBT* asmenų diskriminaciją Lietuvoje“.

Š. m. lapkričio 7 dieną Europos Komisija informavo Nacionalinę LGBT* teisių organizaciją LGL apie sprendimą nesiimti jokių veiksmų dėl 2013 metais priimto LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo, kurio nuostatas interpretuojant ne vieną kartą buvo neproporcingai apribota pozityvi su LGBT* asmenimis susijusi viešoji informacija.

Europos Komisijos atsaku nusivylę europarlamentarai kreipėsi į už audiovizualinę politiką ir pagrindines žmogaus teises atsakingus eurokomisarus Giunterį Otingerį ir Fransą Timermansą, apgailestaudami, kad Komisija nesiėmė jokių veiksmų dėl „LGBT* asmenų diskriminacijos Lietuvoje“.

„Toks stulbinamai pasyvus Komisijos atsakas sankcionuoja homofobinius teisės aktus valstybėse narėse,“ – pabrėžė laišką pasirašę Europos Parlamento LGBTI teisių grupės nariai.

Į Europos Komisiją dėl Lietuvos įsipareigojimų pagal Europos Sąjungos teisę nevykdymo asociacija LGL kreipėsi 2014 metų spalio 25 dieną.

2013 metais priimtas LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas ne vieną kartą buvo neproporcingai taikomas LGBT* bendruomenės atžvilgiu. 2013 metų birželio mėnesį Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) priėmė sprendimą apriboti dviejų vaizdo klipų, kuriais buvo kviečiama į Vilniuje vykusias „Baltic Pride 2013“ eitynes, rodymą. 2014 metais asociacijos LGL socialinės kampanijos „KEISK“ vaizdo klipo kelią į televizijos eterį taip pat užkirto cenzūra. Tais pačiais metais Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos sprendimu Neringos Dangvydės pasakų knyga „Gintarinė širdis“ uždrausta vaikams iki 14 metų.

„Mūsų socialinį vaizdo klipą buvo leista transliuoti tik po 23 val., kartu su alkoholio ir rūkalų reklama,“ – portalui „EUobserver“ komentavo asociacijos LGL Vadovas Vladimiras Simonko.

Plačiau skaitykite čia