LGL komanda dalyvavo jaunimo mainų programoje Nyderlanduose | NLIF

LGL komanda dalyvavo jaunimo mainų programoje Nyderlanduose

Š. m. vasario 15-24 dienomis nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL komanda dalyvavo Omeno mieste Nyderlanduose vykusioje jaunimo mainų programoje „Aktyvi vaivorykštė“ (angl. Active Rainbow). Aktyvistai iš Italijos, Ispanijos, Graikijos, Bulgarijos, Rumunijos, Latvijos, Lietuvos ir Nyderlandų Omene susirinko tam, kad aptartų ir suplanuotų aktyvius veiksmus, kuriais prisidėtų prie LGBT* žmogaus teisių progreso savo atstovaujamoje šalyje.

Jaunimo mainų programos „Aktyvi vaivorykštė“ metu neformaliojo švietimo metodais buvo mokoma pažinti savo asmenines stiprybes ir trūkumus bei pažeidžiamų visuomenės grupių patiriamą diskriminaciją. Mokymų dalyviai taip pat susipažino su įvairiomis kūrybinės raiškos priemonėmis, kurias galima pasitelkti siekiant skatinti pagarbą pagrindinėms žmogaus teisėms.

Svarbia jaunimo mainų programos dalimi tapo išvyka į Nyderlandų sostinę Amsterdamą. Amsterdamo viešojoje bibliotekoje mokymų dalyvių laukė susitikimas su LGBT* organizacijos „IHLIA Amsterdam“ atstovais, kurie pristatė organizacijos veiklos prioritetus ir supažindino su įdomiausiais LGBT* tematikos bibliotekos egzemplioriais, tame tarpe mūsų šalies LGBT* istorija jau tapusiu leidiniu „Amsterdamas“. Vizito metu „IHLIA Amsterdam“ darbuotojai taip pat pakvietė apsilankyti lesbietėms skirtų pramoginių romanų parodoje.

Viešnagės Amsterdame metu jaunimo mainų programos dalyviai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti miesto LGBT* istorijos dalimi tapusias vietas, pabendrauti su miestiečiais ir miesto svečiais bei nufilmuoti vaizdo klipą, kuriame praeivių teiraujasi, ką pastariesiems reiškia laimė ir pilnatvė. Komandinio darbo įgūdžius mokymų dalyviai tobulino ne tik kartu atlikdami minėtas užduotis, bet ir drauge organizuodami specialias dirbtuves LGBT* žmogaus teisių tematika.

Plačiau skaitykite čia