Translyčiai sportininkai galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse be jokių apribojimų | NLIF

Translyčiai sportininkai galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse be jokių apribojimų

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) patvirtino, kad translyčiai sportininkai bus pilnateisiai olimpinių žaidynių dalyviai be lyties pakeitimo operacijos. Tai yra, kad sportininkas, pareiškęs, kad jis yra moteriškos lyties atstovas ar moteris – vyriškos, galės dalyvauti žaidynėse be jokių apribojimų ir neprivalės keisti savo lytį chirurginiu būdu.

IOC medicininio departamento atstovai pareiškė, kad pakeitė poziciją dėl translyčių sportininkų – siekiama, kad sportininkai įsilietų į olimpinį judėjimą, o Tarptautinis komitetas prisiderintų prie naujų socialinių ir juridinių aspektų.

Dar 2003 metais IOC nutarė, kad sportininkai, pasisakę dėl savo lyties neatitikimo, privalėjo ją keisti, jei galvojo apie startus žaidynėse. Ir ne tik – norint dalyvauti olimpiadoje, atletai dvejus metus privalėjo vartoti hormoninius preparatus ir tik po to prašyti leidimo varžytis tarptautinėje arenoje.

Dabar patikslinta, kad sportininkai, pranešę apie savo lyties neatitikimą, neprivalės atlikti operacijos. Iš vyriškos į moteriškąją lytį panorę pasikeisti atletai privalės tik apie tai pranešti IOC ir likus metams iki žaidynių įrodyti, kad jų testosterono lygis organizme atitinka moters lygį. Ir tie duomenys neturi kisti mažiausiai metus.

JAV olimpinėje rinktinėje šių metų žaidynėse gali būti mažiausiai keli translyčiai asmenys: į Brazilija gali vykti duatlono atstovas Chrisas Mosieras, kol kas krepšinį žaidžiantis Derrickas Gordonas ir futbolo rinktinės narė Megan Rapinoe.

Plačiau skaitykite čia