Ar psichologai ir emocinės paramos teikėjai pasirengę padėti LGBT* žmonėms? | NLIF

Ar psichologai ir emocinės paramos teikėjai pasirengę padėti LGBT* žmonėms?

LGBT* žmonės, ypač jauni, dažnai patiria gerokai didesnį spaudimą, susiduria su sunkumais, kylančiais dėl jiems priešiškos aplinkos. Įvairūs tarptautiniai tyrimai rodo, kad jie labiau rizikuoja susirgti depresija, yra pažeidžiamesni streso sukeliamoms priklausomybėms.

Kartu LGBT* žmonės, kuriems prireikia psichologinės ir emocinės pagalbos, ne visada pasitiki šią pagalbą galinčiais suteikti specialistais. Jiems kyla įvairių klausimų: ar šitie žmonės bus geranoriškai nusiteikę mano atžvilgiu;ar jie supras, ką aš išgyvenu ir apie ką kalbu?

Augustas Čičelis, asociacijos „In Corpore“ vadovas, pasakoja, kad šie klausimai ir paskatino imtis iniciatyvos, kuria siekiama užtikrinti, kad LGBT* žmonės turėtų galimybę gauti kokybišką emocinę paramą ir psichologinę pagalbą.

„Pastebėjome, kad LGBT* žmonės, ypač jauni, nepasitiki tomis priemonėmis, kurios skirtos visiems. Norėjome pasiekti, kad pasitikėjimo būtų daugiau ir kad paramos teikėjai būtų geriau pasirengę priimti LGBT* žmones“, – sako A. Čičelis, kuris taip pat savanoriauja emocinę pagalbą telefonu ir laiškais teikiančioje „Jaunimo linijoje“.

Viena šios iniciatyvos dalis yra mokymai „Jaunimo linijos“ savanoriams, taip pat psichologams ir psichoterapeutams, supažindinantys juos su specifiniais klausimais ir sunkumais, su kuriais gali susidurti LGBT* žmonės.

Portalas „Išgirsti“ sistemingai pateikia informaciją, kuri gali praversti siekiantiems geriau suprasti, kas yra LGBT* ir su kokiais iššūkiais šie žmonės gali susidurti: kas yra lyties tapatybė ir seksualinė orientacija, ką reiškia santrumpa „LGBT*“ ir kuo skiriasi už jos besislepiančios tapatybės. Trys portalo dalys skirtos jauniems LGBT* žmonėms, jų artimiesiems bei draugams ir emocinės paramos teikėjams.

Plačiau skaitykite čia