Mokymuose LGKT – apsaugos nuo diskriminacijos lytinės tapatybės pagrindu svarba | NLIF

Mokymuose LGKT – apsaugos nuo diskriminacijos lytinės tapatybės pagrindu svarba

Š. m. sausio 8 dieną Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL komanda apsilankė LR Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje, kur tarnybos teisininkams ir darbuotojams surengė mokymus „Apsauga nuo diskriminacijos lytinės tapatybės ir lyties raiškos pagrindais: prabanga ar būtinybė?“ apie diskriminacijos draudimą lytinės tapatybės pagrindu.

Mokymų Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje metu LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius pateikė kompleksinį požiūrį į translyčių asmenų klausimą, pabrėždamas būtinybę atsieti su lyties pakeitimu susijusias sveikatos priežiūros paslaugas nuo galimybės pakeisti įrašus apie asmens lytį asmens tapatybės dokumentuose. Nors pagal tarptautinius žmogaus teisių standartus, valstybė gali nustatyti tam tikrus medicininio pobūdžio reikalavimus siekiant realizuoti teisę į lytinės tapatybės pripažinimą, tačiau šiuos reikalavimus turi būti įmanoma išpildyti nacionalinės sistemos rėmuose. Taigi teisė į lytinės tapatybės pripažinimą turi būti praktiška ir efektyvi, o ne teorinė ir iliuzinė.

Šiuo metu Lietuvoje norėdami pasikeisti asmens tapatybės dokumentus, translyčiai asmenys privalo atlikti pilną medicininę lyties keitimo procedūrą, įskaitant chirurginę lyties pakeitimo operaciją. Visiškai nėra atsižvelgiama į aplinkybę, jog ne visi translyčiai asmenys nori atlikti lyties keitimo operaciją, o tikrąją lytinę tapatybę atitinkantys asmens tapatybės dokumentai yra būtini visiems translyčiams asmenims, siekiantiems gyventi pilnavertį gyvenimą be diskriminacijos, priekabiavimo ir smurto.

Plačiau skaitykite čia