Lietuvos latvių bendruomenė pažymėjo Latvijos Respublikos paskelbimo 97-ąsias metines | NLIF

Lietuvos latvių bendruomenė pažymėjo Latvijos Respublikos paskelbimo 97-ąsias metines

Lapkričio 18 d. Lietuvos latvių bendruomenė Vilniaus įgulos karininkų ramovėje pažymėjo Latvijos Respublikos paskelbimo 97-ąsias metines.

Susirinkusius šventės dalyvius sveikino Latvijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Einars Semanis. „Prieš devyniasdešimt septynerius metus buvo sukurta Latvijos valstybė.  Tai buvo drąsus sprendimas, po kurio sekė daugybė sunkių kovų dėl Latvijos nepriklausomybės“, –   savo kalboje sakė E. Semanis. Jis pabrėžė, kad: „Begalinis džiaugsmas ir garbė švęsti Latvijos nepriklausomybės dieną  Lietuvoje LR Vilniaus įgulos ramovėje. Latvijos ir Lietuvos likimai susipina laiko erdvėje. Vienija mūsų kalbos, kultūra, tradicijos ir vieta Baltijos jūros pakrantėje. Taip pat ir Baltų vienybės diena, kurią švenčiame kasmet yra yra simbolis mūsų tautų broliškumo patvirtinimas. Išlikome vienintėlės dvi gyvos baltų tautos ir mūsų priedermė puoselėti ir saugoti mūsų paveldą“.

Šventiniame renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, pranešimą skaitė VU Naujosios istorijos katedros vedėjas prof. Zenonas Butkus, kalbėjo Marupės (Latvija) 1991 m. barikadų dalyvių bendrijos  vadovas Janis Ozols ir kiti šventės dalyviai.

Puikų koncertą surengė Marupės (Latvija) miesto muzikos ir meno mokyklos mokytojos ir moksleiviai.

Plačiau skaitykite čia