Alinos istorija | NLIF

Alinos istorija

Meilės imigrantė Alina atvyko į Lietuvą iš Sverdlovsko. Tai virš 1558 km nuo Vilniaus. Lietuvoje ji ištekėjo, susilaukė  dviejų sunų ir laimingai gyveno kol alkoholis ir smurtas neišskyrė šeimos.  Visi Alinos artimieji liko Ukrainoje ir ji net neturėjo į ką kreiptis pagalbos. Per kelis metus Lietuvoje augindama vaikus Alina kalbos neišmoko, o socialiniai ryšiai taip pat dar nebuvo stiprūs. Alinai padėjo atsitiktinė pažintis su kaimyne, kuri jai patarė kreiptis į Vilniaus krizių centrą. Galime tik spėlioti kur dabar būtų ir kaip gyventų Alina jei ne Centro pagalba. Tačiau Maža Alinos sėkmės istorija atskleidžia moters drąsą , ryžtą ir begalinį darbštumą.

Alina Ukrainoje baigė siuvėjų mokyklą, tačiau daug praktikos neįgijo. Lietuvoje augino vaikus ir darbo neieškojo. Vilniaus krizių centras tuo metu įgyvendino keletą projektų ir pasiūlė Alinai klabos kursus ir mokymus apie įmonių finansų valdymą. Alina pasiryžo kurti savo drabužių taisymo verslą. Sunkiausia buvo susigaudyti popierių tvarkymo brūzgynuose, žinoti į ką kreiptis, o dar kalbos barjeras…. Be VKC darbuotojų profesionalios pagalbos kaži ar pavykę būtų išsiskirti ir išsikovoti vaikų priežiūrą.

Šiandiena Alina sėkmingai dirba mažoje siūvyklėlėje, jos darbo valandos ilgos, užsakymų užtenka o uždarbis kartais siekia ir 2000 Lt. – apie 580 EUR. Jos abu sūnūs gyvena su mama nedideliam nuomojamam bute industriniame Vilniaus rajone. Abu rytais keliauja į mokyklą, o grįžta vakare po užklasinės veiklos ir paruošus pamokas.

Plačiau skaitykite čia