Lietuvos neįgaliųjų forumas turi naują narį – Spina Bifida ir Hidrocelafijos asociaciją | NLIF

Lietuvos neįgaliųjų forumas turi naują narį – Spina Bifida ir Hidrocelafijos asociaciją

Asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ taryba šiandien patvirtino 15 –tą narį – Spina bifida ir Hidrocelafija asociaciją.

Jau dvejus metus veikianti asociacija siekia skatinti, apsaugoti ir užtikrinti Lietuvos žmonių su Spina bifida ir/ar hidrocefalija visapusišką ir lygiateisį naudojimąsi visomis žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis.

Tarp asociacijos tikslų – užtikrinti teisę prie sveikatos priežiūros paslaugų ir priemonių. Pavyzdžiui Lietuvoje kompensuojami tik 5 kateteriai per mėnesį, nors tokio kiekio užtenka vienai dienai.

Spina bifida pagal savo paplitimą užima antrą vietą po Dauno sindromo tarp visų įgimtų potologijų. Vidutinis jos paplitimas Europoje – 1 atvejis iš 1000 naujagimių. Lietuvoje yra apie 400 žmonių su Spina Bifida.

Spina bifida (lot. Įskilas stuburas) priklauso nervinio vamzdelio vystymosi defektų grupei. Esant šiai nervų sistemos potologijai, priklausomai nuo stuburo segmentų pažeidimo lygio pasireiškia įvairaus laipsnio apatinių galūnių paralyžius bei kiti susiję organizmo funkcijų pažeidimai.

Hidrocefalija – smegenų skysčio kaupimasis smegenų išorinėse ir vidinėse ertmėse dėl padidėjusios jo gamybos, sutrikusio nutekėjimo ar rezorbacijos.

Asociacijos interneto svetainė –  http://www.sbh.lt/

Plačiau skaitykite čia.