Fotografijose – islamo išpažinėjai Lietuvoje | NLIF

Fotografijose – islamo išpažinėjai Lietuvoje

Lapkričio 11 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje Vilniuje atidaryta Neringos Rekašiūtės fotografijų paroda „Islamas Lietuvoje“.Tai fotografinis, dokumentinis ir meninis pasakojimas apie įvairias islamo religijos formas mūsų šalyje. Parodoje eksponuojama 15 fotografijų: portretų, mečečių interjerų bei eksterjerų. Kaip teigė autorė, šis projektas prasidėjo kaip fotografinė istorija apie totorius, tačiau buvo išplėstas ir dabar apima Lietuvos piliečius konvertitus bei musulmonus imigrantus.

„Šio projekto tikslas – skatinti tarpkultūrinį dialogą visuomenėje. Labai svarbu siekti pozityvaus ir objektyvaus musulmonų matomumo Lietuvoje. Tai ypač svarbu dabar, kai laukiama pabėgėlių iš musulmoniškų kraštų“, – teigė fotografė parodos atidaryme.

Pasak Neringos, fotografuodama ji įgijo puikių draugų, sužinojo, kaip jie vertina savo gyvenimą Lietuvoje, santykius su lietuviais. Fotografės herojai dalyvavo parodos atidaryme, džiaugėsi, kad tokie projektai padės įvairių tautybių ir tikėjimų Lietuvos žmonėms daugiau sužinoti apie islamo religiją, geriau pažinti ją išpažįstančius savo bendrapiliečius musulmonus.

N. Rekašiūtė – dvidešimt septynerių metų fotografijos bakalaurė, baigusi studijas Londono „Middlesex“ universitete, šiuo metu – VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ketvirtakursė. Fotografės interesai apima feminizmo, lyčių lygybės, socialinio teisingumo, kultūrų ir religijų įvairovės, tarpkultūrinio dialogo tematikas.

Pradėjusi karjerą kaip mados fotografė, Neringa atrado socialinės dokumentikos žanrą Londone 2012 – 2013 metais, slaugydama neįgalius žmones. Pernai grįžusi į Lietuvą baigti tarptautinių santykių ir politikos mokslų studijų, ji tapo Multikultūrinių ryšių centro, vadovaujamo Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Egdūno Račiaus, projektų kuratore. Prof. E. Račius yra projekto „Islamas Lietuvoje“ konsultantas ir vadovas.

N. Rekašiūtė Lietuvoje ir pasaulyje tapo žinoma  socialiniais projektais: „Mes, moterys“ ir „Jie laimėjo loteriją“. Fotografės darbai buvo spausdinti didžiausiuose pasaulio dienraščiuose: The Huffington Post, The Guardian, The daily Mail, Dazed&Confused, Vanity Fair Italia ir kt.

Plačiau skaitykite čia.