Ministrė A. Pabedinskienė: „Pasitikėkime moterimis, jos įrodė, kad gali būti puikios verslininkės, vadovės, mokslininkės“ | NLIF

Ministrė A. Pabedinskienė: „Pasitikėkime moterimis, jos įrodė, kad gali būti puikios verslininkės, vadovės, mokslininkės“

Pasaulyje ir ES šalyse atlikti tyrimai rodo, kad įmonės, kurioms vadovauja moterys ir vyrai kartu yra pranašesnės ir konkurencingesnės. Tokios įmonės rodo geresnius organizacinius ir finansinius rodiklius, joms lengviau susitvarkyti su rizikomis. Todėl, kaip tarptautinėje konferencijoje „Investuok pelningai” pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, moterų ir vyrų balansas sprendimų priėmime yra svarbus tiek Lietuvos, tiek visos ES siekis.

„Mūsų tikslas didinti pasitikėjimą moterimis vadovėmis, verslininkėmis, mokslininkėmis, t.y. visomis, kurios priima svarbius, aukščiausio lygio sprendimus. Pasitikėkime moterimis ir taip išlošime ekonomikoje, versle, mokslo inovacijose. Kartu siekiame didinti ir pačių moterų motyvaciją nesustoti bei siekti karjeros, aukščiausių postų, aktyviai dalyvauti sprendimų priėmime“, – sakė A. Pabedinskienė.

Pasak ministrės, siekiant tikslo labai svarbu gerieji pavyzdžiai iš valdžios pusės ir glaudus institucijų, moterų verslininkių, visų socialinių partnerių, mokslininkų, lyčių lygybės ekspertų, moterų nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, sukuriantis sinergiją ir padedantis sparčiau pasiekti pageidaujamus rezultatus.

Plačiau skaitykite čia.