Socialinės globos sistemos pertvarka Marijampolėje vertinama palankiai | NLIF

Socialinės globos sistemos pertvarka Marijampolėje vertinama palankiai

Didžiausia skėtinė žmonių su negalia teises atstovaujanti organizacija „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ (LNF) liepos 2 d. Marijampolės gyventojus ir miesto svečius pakvietė į parodos „Tapatybės iliuzija“ atidarymą kino teatre „Spindulys“. Kartu su parodos pristatymu organizuota ir speciali diskusija, apjungusi savivaldos, seniūnijų atstovus, globos institucijų vadovus, socialinius darbuotojus ir nevyriausybinių organizacijų narius, diskutavusius apie neišvengiamą šalies socialinės globos pertvarką (deinstitucionalizaciją), aktualią žmonių su negalia bendruomenei.

Susitikimas Marijampolėje, kaip ir pati paroda, jau penktasis Lietuvoje ir pirmasis, kuriame dalyvavo ir LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė, taip pat ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento direktorė Daina Urbonaitienė.

Socialinės globos pertvarka – laipsniškas perėjimas nuo būtinų paslaugų neįgaliesiems teikimo institucijose prie naujų nuostatų ir tvarkos kelia nemažai abejonių, pokyčių baimės, įvairių aktualių klausimų: kaip neįgaliesiems užtikrinti galimybę gyventi savarankiškai, gaunant pagalbą savo gyvenamojoje vietoje; kaip teisingai paskirstyti paslaugas, užtikrinti finansavimą, kai žmonių negalės tokios įvairios; kaip kovoti su visuomenėje vis dar stipriais, negatyviais stereotipais žmonių su negalia požiūriu?

Plačiau skaitykite čia.