Homoseksualūs šauktiniai Lietuvos kariuomenėje – nepageidaujami? | NLIF

Homoseksualūs šauktiniai Lietuvos kariuomenėje – nepageidaujami?

Kokiu tikslu būsimam kariui užduodami klausimai: ar mėgsti skinti gėles ir ar norėtum būti gėlininku? Tam, kad būtų iššifruota jo seksualinė orientacija, nes homoseksualūs šauktiniai Lietuvos kariuomenėje nepageidaujami? Kariškiai pripažįsta, kad tokių nepriima dėl „seksualinio pasirinkimo sutrikimų“, o homoseksualūs asmenys šauktinių atrankoje įžvelgia diskriminaciją, praneša naujienų portalas klaipeda.diena.lt.

Klaipėdos regiono Komplektavimo ir karo prievolės skyriuje – šauktinių apgultis. Į atranką atvykusiems šauktiniams tenka ne tik visapusiškai pasitikrinti sveikatą, bet ir atsakyti į tris šimtus klausimų specialiame psichologijos teste. Po pokalbio su psichologu dar tenka pabendrauti su psichiatru. „Mane nustebino klausimas, ar aš mėgstu skinti gėles? Teste dar buvo klausiama, ar norėčiau būti gėlininku? Kažin ką siekiama išsiaiškinti tokiais klausimais?“ – spėliojo jaunuolis.

Klaipėdos šaukimo punkte ne vieną dešimtmetį dirbantis psichiatras Kęstutis Ramanauskas neslėpė, kad testu iš dalies gali būti mėginama išsiaiškinti šauktinio seksualinę orientaciją. „Juk tokiais klausimais galima išsiaiškinti daug dalykų apie žmogaus charakterį ar švelnų būdą. Reikia išsiaiškinti, ar sugebės žmogus ištarnauti devynis mėnesius. Ne visi sugeba ir ne visi ištveria iki galo“, – sakė gydytojas.

Paklausus, kuo blogi LGBT* bendruomenės atstovai, psichiatras rėžė, kad jie armijai nėra tinkami. „Pagal tai aš juos ir nurašau. Nors sakoma, kad ligos nėra, bet ji yra. Psichoelgesio sutrikimai yra ne ta orientacija. Nors kiti kitaip mano. Juk toks žmogus bus patyčių objektas kariuomenėje ir jis neištarnaus visų devynių mėnesių“, – rėžė psichiatras K. Ramanauskas.

Plačiau skaitykite čia.