„Bočiai“ kviečia į “Trimito” maršų paradą | NLIF

„Bočiai“ kviečia į “Trimito” maršų paradą

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrija kviečia į šiuolaikinių lietuviškų maršų pučiamųjų orkestrui ciklą – „Trimito” maršų paradas“, kuris vyks š. m. birželio 19 dieną 18 val. Vilniaus miesto rotušėje.

Ši premjerinė – muzikinė kompozicija, sudaryta iš skirtingų tačiau viena temine ir dramatine idėja susietų maršų, subūrė jaunosios ir viduriniosios kartos Lietuvos kompozitorius. Bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga, specialiai šiam vakarui kūrinius parašė muzikai: Zita Bružaitė, Snieguolė Dikčiūtė, Algirdas Klova, Antanas Kučinskas, Antanas Jasenka, Jonas Jurkūnas, Linas Rimša.

Viena iš šiuolaikinių lietuviškų maršų ciklo inspiracijų – garsusis E. Satie baletas „Paradas“ (1917). Tai skandalingasis XX a. pr. kūrinys (libreto autorius J. Cocteau, dailininkas P. Picasso), ženklinęs modernumo eros pradžią. Modernumo dvasią bus galima išgirsti ir naujuose lietuvių kompozitorių kūriniuose, kuriuose susipins neoklasikinė, džiazinė, avangardinė, koliažinė, minimalistinė ir kitos moderniosios stilistikos, radikaliai ir iš esmės naujai leis pažvelgti  nusistovėjusias maršo žanro konvencijas.

Plačiau skaitykite čia.