TBN paminėtas LRT laidos „Vilniaus sąsiuvinis“ 25-metis | NLIF

TBN paminėtas LRT laidos „Vilniaus sąsiuvinis“ 25-metis

Gegužės 30 d. Tautinių bendrijų namuose LRT laidos „Vilniaus sąsiuvinis“ kūrėjai minėjo savo kūrybinės veiklos 25-metį. LRT laida „Vilniaus sąsiuvinis“ rengiama baltarusių kalba. Laida  supažindina visuomenę su Lietuvos baltarusių istorija, papročiais, tradicijomis, pasakoja apie šiuolaikinių Lietuvos baltarusių visuomeninių organizacijų veiklą.

Prisiminimais apie laidos kūrimo ištakas dalijosi Baltarusių klubo „Siabryna“ pirmininkas Valentin Stech, pirmoji laidos redaktorė Birutė Balynienė, buvusi kūrybinės grupės narė Aliona Gerasimova ir kt. Birutė Balynienė perdavė dabartiniams laidos kūrėjams istorinę archyvinę medžiagą, susijusią su laidos rengimu po tragiškų 1991 m. sausio įvykių, kuomet į eterį ji buvo transliuojama iš Kauno.

1991 m. sausio mėn. laidos redaktore tapo Tatjana Duboviec, 2010 m. tragiškai žuvusi autoavarijoje. Visi pasisakiusieji pabrėžė neįkainuojamą Tatjanos indėlį į laidos kūrimo procesus, jos draugiškumą, nuoširdumą, mokėjimą prakalbinti įvairius žmones, gebėjimą suprasti kiekvieną laidos herojų.

Jau penkerius metus laidos redaktoriumi dirba Siarhei Haurylenka, kuris kartu su kūrybine grupe puikiai tęsia ir plėtoja pirmųjų laidos kūrėjų idėjas bei siekius – puoselėti Lietuvos baltarusių kultūrą, supažindinti visuomenę su Lietuvos baltarusių istorija, pristatyti iškiliausius baltarusių visuomenės, meno, mokslo veikėjus, kurių gyvenimas susijęs su Vilniumi.

Plačiau skaitykite čia.