Prezidentūroje – Naujojo teatro spektaklis | NLIF

Prezidentūroje – Naujojo teatro spektaklis

Sekmadienį, balandžio 26 d., Vilniuje, LR Prezidentūroje buvo rodomas spektaklis „Beauštanti“, interpretuojantis Maironio kūrybą. Spektaklyje vaidino įvairią negalią turintys Neįgaliųjų Naujojo teatro aktoriai.

Prieš aštuonerius metus įkurtame Naujajame teatre dirba 37 darbuotojai, iš kurių 30 turi negalią. Tai vienintelis teatras Lietuvoje, kurio tikslas – aktyviai įtraukti žmones, turinčius negalią, į kultūrinį ir socialinį gyvenimą. Teatras su spektakliais vaikams ir suaugusiesiems gastroliuoja visoje Lietuvoje, vykdo edukacinę veiklą.

Po spektaklio žiūrovai buvo pakviesti į diskusiją „Pastebėk mane“, kurią moderavo Asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ prezidentė Dovilė Juodkaitė. Diskusijos tikslas –  atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad neįgalieji yra lygiaverčiai visuomenės nariai, tik kartais jiems reikia didesnio dėmesio ir nedidelės sveikųjų pagalbos. Ypač naudojantis bei realizuojant savo teises į prieinamumą ir kokybišką aptarnavimą prekybos centruose, kaip kitiems klientams. Tam reikalinga papildoma informacija bei pastangos iš prekybos centrų atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria neįgalieji, ir žinoti, kaip suteikti jiems reikiamą pagalbą.

Plačiau skaitykite čia.