TBN įvyko eilėraščių rinkinio „Rudenį laimė ateina“ sutiktuvės | NLIF

TBN įvyko eilėraščių rinkinio „Rudenį laimė ateina“ sutiktuvės

Kovo 19 d. Tautinių bendrijų namuose įvyko Galinos Kuzminos ir Jurijaus Ščiuckio eilėraščių rinkinio „Rudenį laimė ateina“ („Осенью счастье приходит“) rusų kalba sutiktuvės.

Abu autoriai su poezijos mūza draugauja jau daugelį metų, tiktai neskubėjo savo kūrybos skelbti viešai. Ir šį kartą į poezijos šventę jie pakvietė tiktai bičiulius, artimiausius draugus. Jie galėjo gėrėtis ne tik eilių minties gilumu. Klausytojai turėjo progos išgirsti aukšto meninio lygio skaitomą poeziją. Ir nenuostabu, nes abu autoriai yra aktoriai, kurį laiką kartu dirbę Lietuvos rusų dramos teatre. J. Ščiuckis, kaip jis pats sako, ir šiandien jame tarnauja. Todėl buvusių kolegų kaimynystė vienoje poezijos knygoje nėra atsitiktinė.

Knygos sutiktuvėse koncertavo „Desiderijos“ ansamblis.

G. Kuzmina gimė Rusijos mieste Ivanove, baigė teatrinę studiją, dirbo Rusijos, Baltarusijos teatruose, Lietuvos rusų dramos teatre. Mokėsi Dailės institute, dirbo mokykloje, parašė knygų vaikų estetinio ir kitais meno klausimais. Jos knygų yra Rusijos, Prancūzijos, Olandijos bibliotekose. Šiuo metu G. Kuzmina yra Lietuvis rusų kultūros ir švietimo bendruomenės „Svietlica“ pirmininkė.

J. Ščiuckis gimė Smolenske (Rusija), baigė Baltarusijos teatro institutą, dirbo Minsko, Mogiliovo teatruose. Nuo 1970 m. – Lietuvos rusų dramos teatro aktorius. Rašo eilėraščius, pjeses, stato spektaklius.

Plačiau skaitykite čia.