Primo Levi ir holokausto aukų atminimas | NLIF

Primo Levi ir holokausto aukų atminimas

Š. m. sausio 27 dieną asociacijos LGL atstovė dalyvavo Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės ir Italų kultūros instituto organizuotoje Lozanos universiteto dėstytojo Niccolò Scaffai konferencijoje „Primo Levi ir atminimas“ holokausto aukoms atminti. Profesorius Niccolò Scaffai pristatė Primo Levi romaną „Jei tai žmogus“ ir pasakojo apie sudėtingą lagerius išgyvenusių žmonių santykį su savo prisiminimais.

Italijos kultūros instituto direktorė Paola Cioni savo įžanginėje kalboje pabrėžė būtinybę prisiminti. Švietimo institucijos turėtų vykdyti šią misiją tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu, bei skatinti sąmoningumą apie įvairias diskriminacijos formas, nepamirštant ir lytinės orientacijos bei lyties tapatumo pagrindų.

Tapatybė – ir Primo Levi romano „Jei tai žmogus“ leitmotyvas. Žydų kilmės italų chemikas, antifašistas Primo Levi buvo įkalintas Aušvice 1943 metais, bet jam pavyko išvengti mirties. Romane „Jei tai žmogus“ jis pasakoja apie savo siaubingą patirtį koncentracijos stovykloje. Knyga, kurios ištraukas skaitė aktorius  Gediminas Storpirštis, buvo parašyta 1947 metais, praėjus dvejiems metams po P. Levi išvadavimo iš mirties stovyklos. Pagrindinis romano tikslas, kaip daugelyje interviu pabrėžė pats P. Levi, buvo užtikrinti, kad holokausto siaubas laikui bėgant niekada nebūtų pamirštas.

Plačiau skaitykite čia.