Asociacija LGL informavo prokuratūrą dėl neapykantos proveržio internete | NLIF

Asociacija LGL informavo prokuratūrą dėl neapykantos proveržio internete

Š. m. gruodžio 12 dieną nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL pateikė pranešimą Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai dėl neapykantą kurstančių komentarų internete. Gruodžio 8 dieną socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbta dviejų vaikinų bučinio nuotrauka – taip Kaune besimokantys studentai pareiškė savo draugams ir sekėjams, jog jie draugauja. Tačiau vieša nuotrauka sulaukė išskirtinio visuomenės dėmesio – vieni komentatoriai sveikino porą už drąsą, o kiti – nesivaržydami viešai ir atvirai kurstė neapykantą ir susidorojimą.

Pastebėjusi, kad po socialiniame tinkle „Facebook“ viešai paskelbta nuotrauka rašomais komentarais viešai kurstoma neapykanta, tyčiojamasi, niekinama, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su asmenimis dėl lytinės orientacijos, asociacija LGL apie tai nedelsdama informavo LR generalinę prokuratūrą.

Pranešime LR generalinei prokuratūrai asociacija LGL pažymi, kad 31 paskelbtas komentaras pažeidžia Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. ir 3 d. normas, taip pat Visuomenės informavimo įstatymo 19 str. 1 d. 3 p., nes komentaruose pateikta informacija yra įžeidžianti, niekinanti homoseksualios orientacijos asmenis, skatinama juos diskriminuoti, susidoroti su jais ir smurtauti prieš juos. Asociacija LGL prašo Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. ir 3 d.

Plačiau skaitykite čia.