TOK į olimpinę nediskriminavimo politiką įtraukė lytinę orientaciją | NLIF

TOK į olimpinę nediskriminavimo politiką įtraukė lytinę orientaciją

Gruodžio 8 dieną susitikime Monake Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) balsavo už lytinės orientacijos įtraukimą į Olimpinėje chartijoje apibrėžtą nediskriminavimo politiką. Lytinės orientacijos pagrindas papildė šeštąjį Olimpinės chartijos principą, nuo šiol teigiantį, kad „bet kokia diskriminacija dėl rasės, religijos, politikos, lyties, lytinės orientacijos ar kitų pagrindų yra nesuderinama su priklausymu olimpiniam judėjimui“.

Žmogaus teisių aktyvistai visame pasaulyje sveikina TOK sprendimą užtikrinti LGB sportininkų nediskriminavimą. „Nėra didesnio pažangos įrodymo veikiant prieš homofobiją sporte nei ilgiausiai istorijoje organizuojamų žaidynių atstovų viešas pareiškimas, kad diskriminacijai dėl lytinės orientacijos olimpiniame judėjime vietos nėra“, – sakė Sočio olimpinėse žaidynėse dalyvavęs JAV organizacijos „Athlete Ally“ direktorius Hudsonas Tayloras. „Pripažindamas, kad sportas yra žmogaus teisė, ir, kad kiekvienas turi žmogus teisę sportuoti ir nebūti diskriminuojamas, TOK šiandien žengė svarbų žingsnį“, – tikino jis.

„Tai – svarbi diena LGB sportininkams, žiūrovams ir olimpines žaidynes rengiančio miesto gyventojams“, – pabrėžė „Human Rights First“ atstovas Shawnas Gaylordas. Vis dėlto, LGBT* teisių aktyvistai primena, kad į olimpinę nediskriminavimo politiką vis dar neįtrauktas lytinės tapatybės pagrindas.

Š. m. rugsėjį TOK į žaidynes organizuojančio miesto sutartį įtraukė nediskriminavimo sąlygą.

Plačiau skaitykite čia.