LGL diskusijos dalyvių klausė: „Ar Vilnius – homofobiška sostinė?“ | NLIF

LGL diskusijos dalyvių klausė: „Ar Vilnius – homofobiška sostinė?“

„Ar Vilnius – homofobiška sostinė?“ Tokio klausimo klausė asociacija LGL savo organizuotos diskusijos dalyvių ir gausiai susirinkusių svečių. Regis, iniciatyvų, įtraukiančių verslą ir gyventojus, yra daug ir jų mastai vis plečiasi. Bet ar tai yra matoma visuomenėje, ar jų pakanka, kad visuomenė geriau suprastų LGBT* situaciją ir taptų tolerantiškesnė?

Pasikalbėti asociacija LGL pakvietė Tolerantiško Jaunimo Asociacijos pirmininkę Jūratę Juškaitę, asociacijos LGL valdybos pirmininką Vladimirą Simonko, režisierių ir visuomenės veikėją Romą Zabarauską, žurnalistą ir aktyvų pilietį Paulių Gritėną, bei verslininką ir būsimą politiką Mark Adam Harold.

Renginyje aktyviai dalyvavo LGL ir TJA atstovai ir jų draugai, įvairiais būdais prisidedantys prie LGBT* žmogaus teisių sklaidos Vilniuje. Po pašnekovų prisistatymų įsiplieskė diskusija – svečiai dalinosi pristatytų veiklų vertinimais, piktinosi redaktorių iškraipomais tekstais, domėjosi, ar prasminga imtis aktyvios veiklos šalies provincijoje. Kilo daug klausimų ir ne į visus juos įmanoma rasti vieną atsakymą. Vis dėlto, renginiu padėtas tvirtas pamatas jungiant aktyvias nevyriausybines organizacijas ir visuomenės veikėjus. Susitikimas baigėsi pozityviai: tik pasitelkę humorą galime užtikrinti, kad sustabarėjusios tradicijos neužgožtų žmogaus teisių.

Plačiau skaitykite čia.