Asociacija LGL kviečia pagerbti transfobinio smurto aukų atminimą | NLIF

Asociacija LGL kviečia pagerbti transfobinio smurto aukų atminimą

2014 metų lapkričio 20 dieną jau šešioliktą kartą pasaulyje minima tarptautinė translyčių asmenų atminimo diena. Nuo 1999 metų taip pagerbiamas transfobinių nusikaltimų aukų atminimas.

Tarptautine atminimo diena siekiama didinti visuomenės informuotumą apie neapykantos nusikaltimus prieš translyčius asmenis ir suteikti erdvę visuomenei pagerbti transfobinių nusikaltimų aukų gyvybes. Ši iniciatyva kilo JAV, o dabar įgyvendinama daugiau nei 180 pasaulio miestų. Tarptautinė translyčių asmenų atminimo diena minima dvidešimtyje Šiaurės Amerikos, Europos, Azijos, Afrikos ir Okeanijos šalių.

Asociacija LGL taip pat prisidės prie tarptautinės iniciatyvos siekdama atkreipti plačiosios visuomenės ir LGBT* bendruomenės dėmesį į diskriminavimą dėl lytinės tapatybės bei probleminius translyčių asmenų situacijos Lietuvoje aspektus. Todėl lapkričio 20 dieną kviesime uždegti žvakutę transfobinių nusikaltimų aukoms atminti. Lapkričio 22 dieną rengsime poezijos skaitymus neformalioje aplinkoje, kurių metu renginio dalyviai lyrine kalba išreikš savo požiūrį į translytiškumą, lytinę tapatybę ar asmeninio identiteto paiešką. Plačiau apie LGL vykdomą translyčių asmenų teisių kampaniją galite sužinoti čia.

Plačiau skaitykite čia.