Asociacijos LGL atstovai vyko į „ILGA World“ konferenciją Meksikoje | NLIF

Asociacijos LGL atstovai vyko į „ILGA World“ konferenciją Meksikoje

Per 400 aktyvistų iš viso pasaulio š. m. spalio 27–31 dienomis dalyvavo tarptautinėje LGBTI teisių konferencijoje Meksikos sostinėje Meksike. Į tarptautinę lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių asmenų organizacijos „ILGA-World“ konferenciją vyko ir asociacijos LGL atstovai. „Džiaugiamės, kad mūsų organizacija atstovavo europinį „ILGA“ padalinį ir buvo matoma. Renginys suteikė galimybę pažvelgti, kaip vystosi LGBTI judėjimas skirtingose pasaulio šalyse ir pasisemti vertingos patirties“, – tikino asociacijos LGL valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko.

„ILGA-World“ konferencijoje didelis dėmesys skirtas interseksualių asmenų problemoms. Pasak LGL vadovo, tai – ryški kryptis, kuria žengia ne tik Europa, bet ir viso pasaulio LGBTI organizacijos bei pažangių šalių vyriausybės. Pagrindiniais konferencijos programos akcentais tapo specialus plenarinis posėdis interseksualių žmonių padėčiai aptarti bei seminaras žmogaus teisių atstovavimo Jungtinėse Tautose svarbai.

Slaptu balsavimu nutarta, jog 2016 metais „ILGA-World“ konferencija vyks Tailande. Pozityviai renginio dalyvių apsisprendimą paveikė asmeniškai į balsavimą atvykęs šalies Žmogaus Teisių Komisaras. „Tikiuosi, kad ir Lietuvos atstovai suras galimybę reprezentuoti mūsų šalies LGBTI bendruomenę 2016 metų konferencijoje Bankoke“, – vylėsi Vladimiras Simonko.

Vladimiro Simonko teigimu, konferencijos metu nemažai laiko skirta neformaliam bendravimui. LGL komanda susitikimuose su JAV organizacijų „Council for Global Equality“, „Human Rights Watch“, „Human Rights Campaign“ bei kitų organizacijų atstovais aptarė esmines LGBTI asmenų problemas Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse.

LGL vadovo teigimu, Lotynų Amerikos šalys rodo didelę pažangą įtvirtinant LGBTI asmenų teises. Štai akivaizdi lyderė Argentina – sektinas pavyzdys siekiant teisinio translyčių asmenų pripažinimo. „Argentinos įstatymas – pažangiausias pasaulyje, keliantis pavydą net ir labiausiai išsivysčiusioms Europos šalims“, – akcentavo jis.

„Buvo įdomu stebėti, kaip tokio masto konferenciją rengia Meksikos LGBTI organizacijos. Manau, kad joms pavyko susidoroti su nelengva užduotimi“, – tikino LGL vadovas.

Plačiau skaitykite čia.