Seimo pirmininkė susitikimui su LGL atstovais laiko neranda | NLIF

Seimo pirmininkė susitikimui su LGL atstovais laiko neranda

Asociacija LGL šį rudenį jau du kartus – rugsėjį ir lapkritį – bandė įsiprašyti į susitikimą su Seimo pirmininke, Darbo partijos lydere Loreta Graužiniene, tačiau abu kartus nesėkmingai. L. Graužinienės biuras aiškina, kad Seimo pirmininkė susitikimui su LGBT* asmenų teisių gynėjais tiesiog neturi laiko, praneša portalas 15min.lt. Tačiau LGL valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko tikina, kad politikė asociacijos LGL atstovų nenori nei matyti, nei girdėti.

„Kol kas prisibelsti nesiseka. Žinant, kokie dabar laikai ir kaip sparčiai keičiasi požiūris į LGBT* atstovus Europoje, tai toks atsargus nenoras susitikti su mumis stebina. Man atrodo, kad dabar būtų net visai madinga susitikti ir turėti tam drąsos. O, kai neranda net 5 minučių, tai rodo, kad mūsų problemos nėra prioritetiniame sąraše“, – apgailestavo V. Simonko.

Jo teigimu, pakalbėti su Seimo pirmininke tikrai yra apie ką. Seimo rudens sesijos darbotvarkėje LGL rado bent aštuonis įstatymų projektus, kurie dvelkia homofobija. „Norėjome ne šiaip ateiti ir pakalbėti. Buvo konkretus objektas, nes Lietuvoje LGBT* žmonių situacija verčia labai susirūpinti. Iki šiol mūsų politikai vis bando raminti, kad situacija nėra bloga, bet pažiūrėkime, kas vyksta aplinkui“, – sakė V. Simonko.

Jis atkreipė dėmesį, kad būtent dabar aplinkinės šalys – Lenkija, Estija ir Latvija – vis garsiau kalba apie LGBT* asmenų teises, o Estija net įteisino vienos lyties asmenų partnerystę. „Lietuva dabar šioje srityje yra akivaizdi dvejetukininkė, kuri vis dar bando vaizduoti, kad LGBT* teisių nepaisyti normalu. Tas mūsų  politikų tamsumas jau tapo tiesiog nemadingas. Tai jau blogo skonio ženklas. Taip bežiūrėdami aplinkui, mes pradėjome lygiuotis į Rusiją ir Baltarusiją“, – pabrėžia V. Simonko.

Plačiau skaitykite čia.