LGL kviečia į paskaitą apie fizinę ir psichinę LGBT* asmenų sveikatą | NLIF

LGL kviečia į paskaitą apie fizinę ir psichinę LGBT* asmenų sveikatą

Spalio 29 dieną 17:00 val. asociacija LGL, bendradarbiaudama su VšĮ “Psichikos sveikatos perspektyvos” bei laboratorija „synlab Lietuva”, kviečia į viešą paskaitą, kurioje bus aptarta fizinė ir psichinė LGBT* asmenų sveikata.

VšĮ “Psichikos sveikatos perspektyvos” direktorė Karilė Levickaitė supažindins su specifiniais LGBT* žmonių emocinės sveikatos rizikos veiksniais. Dėl plačiai paplitusio neigiamo požiūrio į homoseksualumą visuomenėje bei sveikatos priežiūros sistemoje, LGBT* asmenys susiduria su reikšmingomis kliūtimis. Socialinė diskriminacija – pagrindinė prastų fizinės ir psichinės sveikatos rodiklių priežastis.

Laboratorija „synlab Lietuva” pristatys lytiškai plintančių ligų prevencijos priemones bei naujausius tyrimų metodus. LGBT* asmenys – bene pažeidžiamiausia visuomenės grupė, nes dėl menkos prieigos prie sveikatos apsaugos paslaugų, diskriminavimo, stigmatizacijos bei žemos savivertės pasižymi rizikingesniu elgesiu.

Asociacija LGL tikisi, kad paskaita suteiks vertingos informacijos bei paskatins LGBT* asmenis diskutuoti jautriomis temomis ir labiau rūpintis savo sveikata.

Plačiau skaitykite čia.