LGL sieks padėti policijai tirti neapykantos nusikaltimus | NLIF

LGL sieks padėti policijai tirti neapykantos nusikaltimus

Asociacija LGL turi ilgametę patirtį bendraujant su teisėsaugos institucijomis – teikiame informaciją, padedame LGBT* bendruomenės nariams, patyrusiems neapykantos nusikaltimus, pildyti pareiškimus, ruošiame skundus dėl Lygių galimybių įstatymo pažeidimų bei stebime neapykantą kurstančius komentarus internete. Spalio pradžioje žengtas dar vienas svarus žingsnis: kartu su teisės specialistais parengtas metodinis leidinys policininkams apie neapykantos nusikaltimus.

Šiame leidinyje pateikiama informacija apie neapykantos nusikaltimus prieš lesbietes, gėjus, biseksualius bei transseksualius asmenis, kuri, nors pirmiausia skirta policijos pareigūnams, gali būti naudinga bei įdomi visiems, dirbantiems su nusikaltimų aukomis: medikams, prokurorams, žmogaus teisių aktyvistams, teisininkams.

Publikacijoje pateikti tekstai atsakys į su neapykantos nusikaltimų identifikavimu bei tyrimu, bendravimu su nuo jų nukentėjusiais asmenimis susijusius klausimus, taip pat supažindins su įvairių tyrimų duomenimis ir tuo, ką išgyvena asmenys bei bendruomenės, prieš kuriuos padaromi minėti nusikaltimai.

Šį leidinį galite rasti asociacijos LGL bibliotekoje, interneto svetainėje, juo dalinsimės ir su viešosiomis bibliotekomis bei policijos pareigūnus ruošiančiomis institucijomis. Asociacija LGL tikisi, kad knygelė papildys pareigūnų turimas žinias ir padės greičiau bei kokybiškiau ištirti neapykantos nusikaltimus.

Plačiau skaitykite čia.