LGL ir LŽTC pradeda kampaniją „Reikšmingas balsas už žmogaus teises“ | NLIF

LGL ir LŽTC pradeda kampaniją „Reikšmingas balsas už žmogaus teises“

Dvi Lietuvos žmogaus teisių organizacijos pradėjo kampaniją „Reikšmingas balsas už žmogaus teises”. Į Europos Parlamentą kandidatuojantys asmenys raginami pasižadėti veikti žmogaus teisių labui, o žmonės kviečiami balsuoti ir rinktis atsakingai.

„Kampanija „Reikšmingas balsas už žmogaus teises” siekiame pasakyti, kad mes galime paveikti Europos politiką ir galime pasiekti, kad gyvenime būtų daugiau lygybės ir teisingumo, jei tiktai kiekvienas prisiimsime atsakomybę ir ateisime balsuoti” – sako LGBT asociacijos LGL valdybos pirmininkas Vladimir Simonko.

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė primena, kad pirmąkart Europos istorijoje anti-rasistinis judėjimas ir LGBT asmenų asociacijos suvienijo jėgas, bandydami pasakyti politikams: „Mes kalbame kelių tūkstančių organizacijų vardu ir mūsų žinia būsimiems Europarlamentarams paprasta: jūs negalite mūsų vienų prieš kitus nuteikinėti, nes mes esame vieningi”.

Kovo 19 d. kelios didžiosios Europos Parlamento partijos pasirašė raginimą vykdyti rinkimų kampaniją be jokių diskriminacijos ir netolerancijos apraiškų.  Liberalų ir demokratų aljanso už Europą partija, Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso partija, Žaliųjų/Europos laisvojo aljanso partija, Europos vieningųjų kairiųjų partija įsipareigojo vykdyti savo rinkimines kampanijas gerbdami etnines, religines mažumas ir LGBTI bendruomenes. Įsipareigojimas galioja ir partijų nariams Lietuvoje: Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams, Lietuvos liberalų sąjūdžiui, Lietuvos socialdemokratų partijai ir Darbo partijai.

Politikai, kuriems lygybė ir žmogaus teisės yra vienos iš prioritetinių jų veiklos sričių, gali internetu pasirašyti Žmogaus teisių pasižadėjimą iki 2014 m. gegužės 24 d. 01:00, kai baigiasi rinkimų agitacija. Tuo tarpu rinkėjai kviečiami aktyviai balsuoti, pabrėžiant, kad kiekvieno balsas yra reikšmingas.

Rinkėjai žmogaus teises palaikančių kandidatų sąrašą gali rasti: www.manoteises.lt/EP2014

Žmogaus teisių pasižadėjimo tekstą galima rasti čia: http://manoteises.lt/zmogaus-teisiu-pasizadejimas/

Visoje Europoje vykstančią kampaniją įgyvendina Europos tinklas prieš rasizmą, tarptautinė lesbiečių gėjų, biseksualių, trans* ir interseksualių žmonių asociacija ILGA-Europe.

Asmenys kontaktams:

Asociacijos LGL advokacijos vadovė Aliona Polujanova, el. paštas: aliona@gay.lt, tel. 852610314

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė, el. paštas: birute@lchr.lt, tel. 868722991

Daugiau informacijos manoteises.lt bei NoHateEP2014