Šokiruoja smurto prieš moteris rodikliai ES šalyse | NLIF

Šokiruoja smurto prieš moteris rodikliai ES šalyse

Kovo 5 d. Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovė Jūratė Guzevičiūtė dalyvavo Europos Sąjungos Pagrindinių teisių agentūros (FRA) renginyje Briuselyje, kurio metu FRA pristatė visose ES valstybėse narėse atliktą tyrimą „Smurtas prieš moteris“.

Renginį atidarė FRA direktorius Morten Kjaerum, atkreipdamas dėmesį į šokiruojančiai aukštus smurto rodiklius ES valstybėse narėse. „Šie skaičiai tiesiog negali ir neturėtų būti ignoruojami. FRA apklausos rodo, kad fizinis, seksualinis ir psichologinis smurtas prieš moteris yra plačiai paplitęs žmogaus teisių pažeidimas visose ES valstybėse narėse“, sakė FRA direktorius Morten Kjaerum. „Problemos mastas yra įrodymas, kad smurtas prieš moteris paveikia ne tik pavienes moteris – smurtas prieš moteris veikia visą visuomenę kiekvieną dieną. Todėl atsako į visas smurto prieš moteris formas reikia dabar.“

FRA apklausos apie smurtą prieš moteris rezultatai yra pagrįsti tiesioginiais pokalbiais su 42 000 moterų visose 28 ES valstybėse narėse – vidutiniškai po 1500 pokalbių kiekvienoje valstybėje narėje. Respondentės buvo atrinktos atsitiktinės atrankos būdu.

Rezultatai atspindi ES gyvenančių 18-74 metų amžiaus moterų patirtį ir nuomones. Per standartizuotus apklausų pokalbius buvo užduodami klausimai apie fizinį, seksualinį ir psichologinį smurtą, vaikystėje patirtą viktimizaciją, seksualinį priekabiavimą ir persekiojimą. Taip pat rinkta informacija apie tai, ar apie smurtą pranešama policijai ir kaip moterys naudojasi kitų tarnybų, galinčių teikti pagalbą aukoms, paslaugomis.

FRA tyrimo rezultatus galite rasti čia (anglų k.)

Daugiau skaitykite hrmi.lt